Nákupy

Ako vyčistiť potrubie

Potrubie je miesto, kadiaľ odteká znečistená voda z našich domácností. Problém ale nastáva vtedy, ak sa tempo odtekania vody začne spomaľovať. Upchatý odtok je nepríjemná vec. Voda sa v drese či umývadle hromadí a jej odtekanie je príliš pomalé. Problém nastáva aj pri vypúšťaní vane, kedy si pri zanesenom odtoku teda poriadne počkáme.

upchať sa môže nielen drez ale aj vaňa či toaleta

Čo robiť ak vaňa odteká príliš dlho

V prípade, že nemáme záujem stráviť večer pri sedení na okraji vane a čakaní na jej odtečenie, siahnime po gumenom zvone. Ten by mal byť povinnou výbavou každej domácnosti. Pri kúpaní vo vani prechádza odtokom viacero látok vrátane mastnosti z pokožky. Na stenách kanalizácie a odtokov sa rovnako usádzajú zvyšky sprchovacích gélov, mastnejších kondicionérov a vrcholom smútku pre odtok je používanie kokosového oleja na pokožku. Mastnota sa totiž rada usádza na povrchoch a pôsobí ako pasca na menšie nečistoty, ktoré potrubím prechádzajú. Tie sa časom nakopia a spôsobujú zúženie priestoru a slabší odtok vody. Ak si teda tento jav všimneme, je potrebné okamžite konať. Nečakajte na hraničný stav, kedy voda jedného dňa proste neodtečie. V prípade, že si zvon nevie poradiť s uvoľnením nečistoty, nečakajme na zázrak.

upchatý odtok na vani je nepríjemná vec

Chémia áno či nie

Mimoriadne obľúbeným riešením je často naliatie či nasypanie chémie do odtokov. Tá funguje na báze účinných kyselín. Buďto pár minút počkáme a potrubie prepláchneme horúcou vodou. Alebo prostriedok nasypeme a horúcou vodou priamo zalejeme. Je pravdou, že tieto prípravky môžu byť účinné lenže… Je potrebné narábať s nimi veľmi opatrne. Pri čistení totiž môžu uvoľňovať agresívne plynové výpary či dokonca poleptať pokožku.

Ako teda čistiť ekologicky, bezpečne a zároveň účinne

Jednoduchým spôsobom ako sa zbaviť zaneseného potrubia je kontaktovanie firmy, ktorá sa čistením kanalizácie zaoberá. Odborný pracovníci bezpečne, rýchlo a ekologicky odstránia nečistoty bez poškodenia potrubia alebo bez nutnosti použitia drastickej chémie