Nákupy

To najlepšie cvičenie pre deti

Všetci rodičia chcú mať zdravé a spokojné deti a k tomu patrí aj výchova k pohybu a športu. Ak sa zamýšľate, aký pohyb by bol pre vaše deti najlepší, je vhodné zamerať sa na jeho prirodzené smerovanie – k loptovým hrám, k futbalu, behu a podobne. Existuje nejaký šport, ktorý dokáže udržať dieťa v pevnej kondícii a dobre vplýva aj na mozgovú činnosť či psychický stav? Odpoveď je áno – detská joga. Konkrétne v prípade detskej hatha jogy ide o druh pohybu, ktorý má preukázateľne hneď niekoľko benefitov pre detský organizmus. Nie je žiadnym tajomstvom, že kľúčovým je správne dýchanie, ktoré v kombinácii s vyváženou pohybovou aktivitou dokáže hotové zázraky.

detská joga

Precvičí sa nielen kostrový aparát a jednotlivé svaly, ale uchová sa aj činnosť vnútorných orgánov tak nevyhnutných pre fungovanie celého tela. V neposlednom rade sa prostredníctvom týchto cvičení dieťa naučí mať v úcte svoje telo a prikladať mu dôležitosť po fyzickej, aj psychickej stránke. Viesť deti k športu sa vám v budúcnosti vráti – deti sú disciplinovanejšie, samostatnejšie, zbavujú sa zlých návykov a budujú si odolnosť voči záťažovým situáciám. Najmä pre deti v školskom a predškolskom veku je nesmierne dôležitá pozornosť, ktorú si v digitálnej dobe presýtenej vzruchmi a škodlivými podnetmi najmä z obrazoviek počítača, tabletu či mobilu nemajú kde cibriť.

detská spokojnosť

Na to je joga ako stvorená – poskytuje priestor, ako sa stíšiť a reagovať len na svoj vnútorný zmysel. Pred ťažkou skúškou v škole sa takéto dýchacie cvičenie nesmierne zíde, ak potrebujú len nechať prúdiť svoje myšlienky a plne sa sústrediť na daný moment. Navyše si takto deti môžu povzbudzovať svoju prirodzenú zvedavosť a imaginatívnosť – brať cvičenie ako spontánnu hru, ktorú si užijú všetkými zmyslami, s radosťou. Ak si jogu užijete ako rodina, určite sa to pozitívne podpíše aj na budovaní vašich pozitívnych citových väzieb. Radi vám objasníme viac na webe.