Nákupy

Tipy pre luxusný domov

Túžite aj vy po luxusnom, modernom a štýlovom bývaní, ktoré vás nebude stáť kopu peňazí? Hľadáte potrebnú inšpiráciu a návod, s ktorým to hravo zvládnete aj bez nie lacnej pomoci bytových dizajnérov? Každé bývanie je jedinečné. Odzrkadľuje sa v ňom váš osobitný vkus a osobnosť členov vašej domácnosti. Jeden zvolený štýl sa odporúča kombinovať vo farbách tón v tóne. Tak docielime efekt čistého minimalistického a štýlového interiéru.

V tomto článku sme pre Vás spracovali pár účinných tipov, ktoré vám uľahčia inováciu vášho interiérového bývania na vyššiu úroveň. Nech sa páči, inšpirujte sa a užívajte si celý proces zariaďovania.

interiér

1. Stenu premeň na umenie

Nudné a prázdne veľké steny zbytočne oberajú celý priestor o dušu a zväčšujú jeho prázdnotu. V mnohých domácnostiach sa stretneme s čistými bielymi stenami, ktoré vzbudzujú akúsi nemocničnú atmosféru, ktorá nemusí byť vždy príjemná. Ponorte sa do viacerých odtieňov bielej, napríklad pudrovej, vanilkovej či béžovej. Ak si trúfate, nebojte sa ani výraznejších, sýtejších farieb v kombinácii so svetlejším tónom.

Pre zaujímavejší dizajn interiéru zvoľte štruktúrovanú stenu s vystupujúcimi ornamentami. Obyčajné lepiace tapety už dávno nie sú v móde. Skvelým tipom je aj tzv. poličková stena. Do steny sú zabudované menšie poličky rôznych veľkostí a symetrie. Nebojte sa pridať do vášho domova aj kúsok umenia v podobe obrazov a podobne.

2. Sklenený minimalizmus

Už sa nenosia tmavé výrazné prvky do domácnosti. Skúste dvere alebo zábradlia vymeniť za sklenené. Celý priestor tak budete mať viac otvorenejší a prehľadnejší. Sklo tak nezahlcuje ani prírodné svetlo, a tak bude celkový interiér pekne presvetlený a žiarivý. Sklenene zabradlie na schody dodá luxusný nádych a minimalizmus.

dizajn

3. Krása skrytá v jednoduchosti

Už niekoľko rokov neplatí, že čím viac tým lepšie. Opak je pravdou. Zamerajte sa v prvom rade na multifunkčnom využití priestorov a nábytku. Skryté úložné priestory, vaky, a pod. Snažte sa o čisté jednoduché línie. Vyvarujte sa prehnanému množstvu bytových doplnkov, pokojne postačí jeden až dva výraznejšie kúsky.