Nákupy

Spájanie skla si vyžaduje iný typ spojov ako je to pri murovaných či betónových konštrukciách

Výrobcovia stavebných materiálov a konštrukcií majú jediný cieľ, a tým je kvalita hotových produktov. Nech už tvoria stavebné diela z akýchkoľvek typov materiálov, betónu, tehál alebo skla či ocele, vždy musia byť dodržané základné požiadavky podľa noriem a zákona, predovšetkým však ich bezpečnosť. Moderná architektúra má typické črty, medzi ktoré môžeme zaradiť aj PD63 štýl stavieb alebo druhy materiálov, ktoré sa neustále zdokonaľujú a vždy prichádzajú na trh nové, s vylepšenými vlastnosťami a kvalitnejším spracovaním. Rýchlo rastúce stavebné diela sú výsledkom používania rýchlo tvrdnúcich betónových zmesí či lepidiel vhodných aj do nízkych teplôt, a tiež takých materiálov, ktoré sa dajú rýchlo a jednoducho montovať.

Rozmerné plochy musia byť bezpečné

Budovy sa však stavajú aj s ohľadom na ich exteriér, dizajn a štýl architektúry má pri každej stavbe svoj význam, preto existujú typy budov, kde je vhodnejšie použitie skla v úlohe stavebných konštrukcií a fasád. Administratíva, banky, obchodné centrá a podobne sú známe tým, že ich stavebnými piliermi sú celosklenené steny, ktorých spájanie do zmysluplných priestorov má svoje zásady, ale aj špecifické metódy.

LM-MONT má na Slovensku svoje hlboké korene, realizuje stavby a dodáva svoje konštrukcie a systémy na mnohé z nich a často sú to práve celosklenené steny a fasádne systémy. Spájanie sklenených panelov môže byť v tvare stien, sprchových kútov, dverí a podobne a k nim sú potrebné aj kotvy a spojky, ktoré zaručia stabilitu celých konštrukcií.

Steny môžu tvoriť pevné časti aj dvere

Najčastejšie sa spojky a kotviace prvky vyrábajú z ocele, nehrdzavejúca oceľ patrí k vyhľadávaným materiálom vďaka svojim vlastnostiam: nadčasovosti, kvalite, elegantnosti a dlhej životnosti spolu s nenáročnou údržbou povrchu. PD63 je jedným z mnohých prvkov príslušenstva k celoskleneným stenám, ide o spojku na prepojenie horného nadsvetlíka a bočného panela, vyrobený je z nehrdzavejúcej ocele s lešteným povrchom alebo úprave satin. Táto spojka je určená na spájanie skla s hrúbkou 10 a 12 mm.