Nákupy

Poriaďte si plastové kontajnery

Nedokážem si predstaviť život bez plastových kontajnerov. Hoci si to veľa ľudí nemyslí a kontajnery berú úplne nedôležito, v skutočnosti sú plastové kontajnery pre nás veľmi dôležité. A hlavne sú dôležité na to, aby sme mohli triediť odpad a triediť ho podľa toho, či je ti papier, plast alebo sklo. Trúfnem si povedať, že plasty budú asi ten najčastejší odpad v našej domácnosti. Či už to sú plastové fľaše od pitia, ktoré sme práve vypili, plastové misky, nádoby a tak ďalej. A možno by sme sa mali zamyslieť viac nad tým, prečo triedime. Samozrejme kvôli prírode. Príroda nám dáva to najcennejšie – odpočinok a kyslík. Respektíve stromy. A preto treba stojí za to triediť papiere.

sw

Ak tomu nerozumiete, rada vám to vysvetlím bližšie. Ide o to, že papier sa dá jednoducho recyklovať – takže sa ho plno ušetrí. Len si vezmite, koľko sa rúba stromov a úplne zbytočne. Alebo keď idete do obchodu, tak dostanete zakaždým účtenku, ktorá je z papiera. Ale nie je toto zbytočné plytvanie? My máme našťastie aplikáciu Lidl, kde si môžete nastaviť, že budete šetriť papier a nedostanete účtenku, ale budete mať tú účtenku automaticky skopírovanú v mobile, ale nie každý obchod to tak má. A preto by sme sa na triedenie mali sústrediť. Myslieť pritom na prírodu. Nie každému sa chce triediť, ale verte mi, že to má svoj dôvod a rozhodne netriedite pre srandu králikom.

s

Takže triedenie má určite zmysel, aj keď si to možno plno ľudí nemyslí. Ja sama odpad triedim podľa materiálu a myslím si, že je to určite rozumná vec. Lepšie, ako keby bola príroda znečistená. A tiež je vám asi jasné, že každý materiál sa rozkladá inak. Napríklad plast sa oproti papieru rozkladá napríklad aj niekoľko rokov. A papier sa naopak rozkladá dobre a ide aj recyklovať. A preto vlastne máme kontajnery, kam všetko triedime. Snáď ste pochopili, čo som tým chcela povedať.