Peniaze

Peniaze a sporenie

Financie, financie, financie. Počúvame to stále dookola. Či sme v práci, či doma, všade sa svet točí okolo peňazí. Za vykonanú prácu očakávame primeranú odmenu. Doma riešime s manželom financie, čo čo stojí, čo je nutné zaplatiť, čo sa už zaplatilo a podobne. Niekedy je to dosť otravné. Čo keby sme sa pozreli na to, ako si najlepšie rozdelíte v partnerstve financie? Asi ste sa už stretli s tým, že si myslíte, že zarábate málo a ostáva vám málo peňazí do ďalšej výplaty. Prečo je tomu tak? Už ste sa na to seba niekedy spýtali? Možno je chyba aj vo vás. Možno priveľa míňate na osobné potreby a aktivity, a na ten zvyšok vám nezostane veľa potrebných peňazí. Skúsili ste sa na chvíľu zamyslieť, či naozaj potrebujete mať toľko sporiacich účtov, či poistiek alebo podobných vecí? Alebo ako ušetríte v domácnosti? Najviac peňazí vždy určite miniete na potraviny.

hotovosť

Jesť predsa musíte, no vždy sa dá trošku upraviť potravinový nákup aj na menší výdavok. Hľadajte potraviny, ktoré sú umiestnené na nižších regáloch, aby neboli v úrovni vašich očí. Popozerajte nejaké výhodné zľavy a akcie, možno práve v nich najviac ušetríte. Alebo si skúste urobiť mesačný nákup potravín v nejakom väčšom veľkoobchode. Nakúpite väčšie množstvo naraz, ale vydrží vám aj niekoľko mesiacov a tým pádom ušetríte, lebo to nebudete musieť každý mesiac kupovať. Ak využívate radi fitnes centrá, zvážila by som cvičenie radšej doma. Za pár eur si kúpite potrebnú výbavu na cvičenie. Nepotrebujete vôbec drahé prístroje na cvičenie, niekedy postačí aj obyčajná fľaša s vodou a máte činku ako stvorenú pre vás. Pri deťoch moc neušetríte, vždy sa nájde niečo, čo im s radosťou kúpite, aj keď to pokladáte za drahšiu položku. Peniaze tu sú, boli a aj budú.

peniaze

Radi platíte hotovosťou alebo bankomatovou kartou? Aby ste čo to ušetrili, odporúčam platenie hotovosťou. Budete presne vedieť, koľko peňazí vám ešte ostalo na potraviny. Radi nakupujete aj iné veci alebo si objednávate rôzne balíčky z e-shopov? Vyhraďte si na to svoje vlastné peniažky a budete presne vedieť, aký drahý balík si môžete za mesiac kúpiť. Alebo niekoľko balíkov do danej sumy. Možno si myslíte, že nemíňate vôbec veľa a aj tak vám nezostane do ďalšej výplaty? Čo tak skúsiť si nájsť lepšie platenú prácu? Aj to je jedna z množstva možností. V dnešnej dobe sa dá pomôcť všelijakými spôsobmi. Dúfam, že sa vám to nakoniec podarí.