Nákupy

Chcete energetický certifikát?

Energetický certifikát nám otvára dvere k mnohým možnostiam. Viete vôbec čo obstaranie energetického certifikátu obnáša a aké sú podmienky?

Energetický certifikát

Je to dokument ktorý slúži na ako posudok k tomu, ako nehnuteľnosť dokáže hospodáriť s energiami. Je vydávaný spoločnosťou, ktorá sa zaoberá energetickou certifikáciou. A pred získaním takéhoto dokumentu sa šetrí stav nehnuteľnosti. Na základe merania je energetický certifikát vystavený. Je potrebný napríklad ku skolaudovaniu novostavby. Je totiž jedným z dokumentov, ktoré ste po skončení stavby povinný predložiť na stavebnom úrade. Možno ste to nevedeli ale energetický certifikát je potrebný aj pri prenajímaní, predávaní či darovaní nehnuteľnosti. Skrátka je spojený s pohybom nehnuteľnosti na trhu. Na jeho vážnosti pridáva fakt, že dokonca niektoré banky pri žiadosti o hypotéku tento doklad pýtajú od žiadateľov.

novostavby potrebujú energetický certifikát

Opatrenia typu A

Opatrenia typu A skupiny sú opatrenia na šetrnejšie zaobchádzanie s energiami v budovách. Od jednoduchších úkonov sú postavené po tie náročnejšie operácie. Ako príklady môžeme uviesť zelené strechy, fotovoltiku, veterný generátor, zateplenie strechy a obvodových múrov či výmenu okien a dverí. Možností je teda dostatok a stačí si iba vybrať. Každá novostavba sa pritom musí dostať do skupiny typu A. Teda nízkoenergetické budovy. Tieto budovy majú nízku spotrebu energií. Absolútnou špičkou je ale získanie Energetického certifikátu A0. Práve tento stav je žiadaný a pre jeho docielenie v oblasti realít sa angažuje dokonca aj štát, ktorý vydal rôzne výzvy na podporu obnovy budov.

získajte energetický certifikát na svoju nehnuteľnosť

Energetický certifikát A0

Jedná sa o certifikát, ktorý dokladuje najnižšiu možnú mieru spotreby energie z externých zdrojov. Budova s týmto certifikátom má vyššiu hodnotu a je žiadanejšia na realitnom trhu. Väčšinou spĺňa viaceré opatrenia zo skupiny A. Ako získať energetický certifikát A0? Jednoducho. Treba splniť základné podmienky šetrného zaobchádzania s energiami. V prípade potreby je spoločnosť vydávajúca tieto certifikáty nápomocná a spolupracuje so zákazníkom počas celého procesu získavania certifikátu.