Nákupy

Konzultácia s advokátom je niekedy na nezaplatenie

Advokát je pre mnohých z vás človek, ktorého maximálne z úctivej vzdialenosti pozdravíte, ale že by ste využili jeho služby, nad tým sa len pousmejete. Bežný smrteľník predsa s advokátmi nemá nič spoločné, a ak ctíme zákony, potom sa nikdy na súd predsa nemôžeme dostať. Takýto životný náhľad je ale mylný a naznačuje, že máte klapky na očiach, pretože v skutočnosti je život na tejto planéte sám o sebe právnym vzťahom.

súdne konanie

Na čo mám alebo nemám právo – keby všetci ľudia postupovali férovo a dodržiavali svoje dohovory, neboli by potrebné žiadne zmluvy ani úrady – všetko by mohlo prebiehať na základe ústnej dohody. O takomto ideálnom svete si ale môžeme nechať len zdať a vzhľadom na to, že mnoho ľudí tu neplní svoje záväzky alebo na ne zabúda, treba mať na rad vecí písomný glejt. Ďalší problém je ten, že každý nemá právne vzdelanie a väčšina laickej verejnosti si ani nie je vedomá, aké má vlastne práva voči zamestnávateľovi, príbuzenstvu aj iným ľuďom, a ak vznikne nejaký konflikt, dotyčný si nevie rady, ako ďalej postupovať. V takej chvíli sa advokát v Bratislave môže hodiť tak na poradenstvo, ako aj na právne zastupovanie v prípade sporu.

právna pomoc

Žaloba a trestné stíhanie – každý z nás niekedy môže urobiť chybu, nie sme neomylní a v takto zložitom svete sa chýb dopúšťame napríklad zo stresu alebo z únavy. Stres navyše naberá chronické podoby a vystresovaní jedinci chybujú oveľa častejšie už len z princípu, z dôvodu nadmerného výskytu kortizolu a adrenalínu v krvi a následnej adrenálnej únavy. Vaše chybné rozhodnutie môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie a život druhých ľudí, ktorí sú závislí na vašej starostlivosti alebo pracovnom výkone, a razom stanete pred súdom. V prípade trestného stíhania a podania žaloby tu bude mať váš právnik veľa práce a pre vás to znamená jediné – máte za chrbtom niekoho, kto sa vám snaží pomáhať v ťažkej životnej situácii.