Web

Dôležitosť webových stránok

Čo všetko viete nájsť na webových stránkach na internete? Na čo slúžia webové stránky? Sú tieto internetové stránky naozaj bezpečné? Pomocou internetu a webových stránok si viete veľmi ľahko vyhľadať, čo potrebujete. Stačí vám na to potrebný prehliadač. Najznámejším webovým prehliadačom je Google. Hovorí sa, že Google vie všetko. Ak to nie je na Googli, tak to neexistuje. No naozaj pomocou webového prehliadača Google stačí napísať jedno slovo a už máte množstvo odpovedí a webových stránok, kde sa tieto odpovede môžete veľmi ľahko dozvedieť.

prehliadač

 

Ďalšími často používanými webovými stránkami sú stránky na pozeranie súkromných e-mailov. Máte tu zaregistrované meno a priezvisko a vytvorený účet zadarmo. Na túto e-mailovú adresu vám chodia rôzne správy a e-maily, súkromné alebo pracovné.

Často vyhľadávané sú aj webové stránky na sťahovanie rôznych programov, databáz, softvérov, videí alebo filmov, ba dokonca aj pesničiek. Na mnohých webových internetových stránkach je takéto sťahovanie zadarmo. Neplatíte za stiahnutie ani cent. Stačí zadať do políčka na hľadanie presne to, čo chcete stiahnuť. Takisto sa dajú stiahnuť aj obrázky.

 

online svet

 

Môžete si vybrať z množstva tapiet na pracovnú plochu počítača. Na internete presne budete vedieť, čo sa vo svete deje. Či už ide o politické záležitosti alebo iné. Viete si tam pozrieť živé vysielania z archívov televízie. Web je pre nás jednoducho veľmi podstatný. Nonstop sme na sociálnych sieťach, píšeme si pomocou webovej stránky so svojimi priateľmi alebo blízkymi z rodiny. Ale musíte si dávať pozor, aké informácie na webových stránkach zdelíte ostatným. Osobné údaje môže veľmi ľahko niekto zneužiť. Tak isto nedávajte svoje osobné údaje z bankomatovej karty a ani nefoťte si byt alebo dom, kde bývate. Čím menej osobných fotografií máte na internete, tým môžete byť kľudnejší.