Spoločnosti

Chystáte sa založiť svoju vlastnú s.r.o.?

Zakladanie spoločnosti akou je napríklad s.r.o. je procesom pozostávajúcim z viacerých administratívno-právnych úkonov. V prvom rade sa tento proces skladá zo zostavenia zakladajúcich listín, splatenia základného imania, registrácie resp. zápisu do obchodného registra a následne aj na daňový úrad. Pár úkonom sa teda za zakladaním obchodnej spoločnosti skrýva. Pokiaľ chcete byť jediným spoločníkom, aj to sa dá, pokiaľ je vás viacero je to takisto možné a dnes už veľmi bežné. Výhodou je, že dnes sa už dá realizovať zalozenie sro online. Veľmi pohodlne si tak viete všetky potrebné podklady podať na príslušnom úrade aj elektronicky Potrebujete však k tomu elektronický overený podpis a na Slovensku vieme elektronicky a online vybavovať veci na úradoch cez čip a nový občiansky preukaz. K nemu vám dajú aj čítačku, ktorá umožní následne tieto elektronické procesy realizovať. Zdá sa vám to stále komplikované? Môže byť!

podpisovanie zmluvy

Preto je aj ďalšia možnosť ako sa postaviť k zakladaniu s.r.o. Existujú totiž spoločnosti, ktoré sa zakladaním firiem zaoberajú. Vedia presne čo treba ako spraviť, poznajú postupy a vedia všetko pripraviť väčšinou aj po právnej stránke, overiť notárom a podobne. V prvom rade vám pomôžu vypracovať dôležité dokumenty, ktoré je potrebné k založeniu sro mať. Skonzultujú s vami všetky vaše požiadavky a predstavy a potom sa s.r.o. založí, samozrejme opäť online, elektronicky. Tento spôsob vám veľmi uľahčí celé zakladanie firmy.

budova

Pokiaľ ste v situácii, že potrebujete začať podnikať rýchlo, máte povedzme zákazku alebo nejaký rozbehnutý proces, ale ešte nemáte založenú firmu, dá sa uvažovať aj o kúpe ready made spoločnosti. Je to už založená firma, ktorá však nemá žiadne aktivity, záväzky a podobne, je založená vlastne za účelom predaja. Je to veľmi rýchly spôsob, ako sa dostať k firme a môcť začať za ňu konať takmer ihneď po prevode podielu.