Nákupy

Biele svetlo je najpoužívanejšie, a to platí aj v prípade LED pásikov

Na osvetľovanie bytov či ostatných komerčných priestorov je nutné využívať svetelné zdroje, teda osvetľovacie telesá, ktoré vnesú svetlo do každého kúta a budú vhodným spôsobom dopĺňať štýl interiéru s ohľadom na jeho presvetlenie. Technológia LED je v tejto dobe asi najčastejšie využívanou pri výrobe osvetlenia, pretože je úsporná a šetrná k životnému prostrediu. Klasické lustre či lampy rozličného štýlu sme doposiaľ umiestňovali väčšinou do stredu priestoru, no moderné typy LED svietidiel umožňujú osvetliť aj iné časti miestnosti, prípadne vniesť svetlo aj do neodstupných kútov. Hovoríme o LED pásikoch, ktorých konštrukčné prevedenie prekročilo očakávania všetkých doposiaľ používaných typov svietidiel a dovoľuje LED pásiky biele ich inštaláciu aj na miestach, kde to konštrukcia klasických svietidiel neumožňovala, napríklad za rámy zrkadiel, obrazov, pod poličky či do vitrín a podobne.

Osvetlite si čokoľvek

LED pásy sa vyrábajú v neutrálnej, teplej a studenej bielej farbe, s rozličnými LED diódami v širokej škále, s dôrazom na intenzitu a charakter osvetlenia, ktorý môže zahŕňať primárny zdroj svetla, ale hlavne náladové či doplnkové osvetlenie. Podľa druhu osvetľovaného priestoru treba vyberať aj odtieň bielej farby, v miestnosti určenej na oddych je fajn mať teplé svetlo, do priestorov s aktívnou činnosťou zasa studený odtieň a neutrálny je vhodný všade tam, kde nie je dôležité rozlišovať odtiene.

Tenká konštrukcia LED pásikov

Na osvetlenie úzkych priestorov sa perfektne hodia LED pásiky, ktoré sú na to prispôsobené aj svojim konštrukčným tvarom, teda pásom a jeho inštalácia je celkom jednoduchá, dá sa prichytiť lepiacou páskou na zadnej strane pásika. Ovládať sa dajú diaľkovým ovládačom, zapínajú sa a vypínajú, nastavuje sa ním intenzita svetla či stmievateľnosť. Voľbou niektorého z odtieňa bielej farby bude LED pásik príjemne osvetľovať požadovaný priestor či predmet a vytvorí atmosféru, ktorú si budete vychutnávať.