Dovolenka

Urobte pre to maximum

Slovenská pošta je jeden veľký monopol, ktorý rozposiela balíky, listy, pohľadnice a všetky ostatné veci po celom Slovensku a aj do celého sveta. Keďže je to monopol, tak si môže svoje ceny určovať sama podľa seba a nemusí sa riadiť žiadnou konkurenciou, pretože teoreticky žiadnu nemá. Dalo by sa povedať, že kuriérske spoločnosti jej v súčasnosti začínajú robiť konkurenciu, no kuriéri nebudú nikdy doručovať malé jednoduché listy a písomnosti, pretože to nie je pre nich dostatočne rentabilné. Slovenská pošta funguje už dlhé roky a jej služby sú bezkonkurenčné.

mail-1048452_1920

No, často môžete naraziť na problémy s touto inštitúciou. Tým, že je to monopol si občas dovolí viac než je v jej kompetencii. Ak niečo posielate a chcete si kúpiť obálky priamo na pošte, tak si za ne pýtajú o dosť vyššie ceny než inde. O bublinkovej obálke cene ani nehovoriac. Tým, že je to obálka, ktorá maximálne ochraňuje svoje vnútro, tak si myslia, že je snáď nenahraditeľná a pýtajú za ňu veľké peniaze. Našťastie však existujú aj iné obchody a predajne, ktoré vám poskytnú takéto obálky a nemusí za ne zaplatiť takmer celú svoju výplatu.

mailbox-55464_1920

Bublinky slúžia na ochranu obsahu vašej obálky, pretože často sa stáva, že slovenská pošta balíky vôbec nešetrí. Hádžu ich do auta alebo do košíkov bez najmenších zábran a vy tak môžete prísť o obsah vašej obálky, ak ju dostatočne nezabezpečíte. Kde skončil obsah danej obálky sa už nedopátrate pokiaľ nemáte priplatené neviem aké poistenia, pretože doručenie tiež nie je vždy samozrejmosťou. Aj keď posielate doporučene, tak sa môže vyskytnúť, že sa obálka stratí a nikto vám nepomôže dopátrať sa k tomu, čo sa vlastne stalo. Záleží od daných pracovníčok na pošte, pretože keď sa chce, tak sa nájde aj obálka, ktorá bola zaslaná obyčajne, no keď niekto nemá vôľu, tak nenájde ani poistenú a vy tak prídete aj o to, čo ste posielali, ale aj o peniaze, pretože poštovné ste zaplatiť museli, hoci služba nebola splnená.